OneDrive vs Google disks vs Dropbox vs iCloud – kuru izvēlēties?

Dokumentu saglabāšana mākonī ir ļoti noderīga, taču, ņemot vērā visus mākoņkrātuves pakalpojumus, kurš no tiem ir jums vispiemērotākais? Mēs esam salīdzinājuši labākos šeit.

AutorsSemjuels Stjuarts 2022. gada 10. janvāris OneDrive vs Google disks vs Dropbox vs iCloud

Mākoņu krātuve pēdējos gados ir kļuvusi neticami populāra, un tas nav bez iemesla. Nekas līdzinās iespējai uzreiz piekļūt saviem datiem lidojumā no vairākām ierīcēm, neuztraucoties par USB disku un ārējo HDD nēsāšanu līdzi.

Pašlaik ir simtiem miljonu lietotāju, kas ir sadalīti starp četriem populārākajiem mākoņu krātuves nodrošinātājiem: Apple iCloud Drive, Microsoft OneDrive, Google Drive un Dropbox.

Šajā rakstā mēs īsumā apskatīsim visus šos pakalpojumus, noskaidrosim, cik daudz krātuves tie nodrošina un kurš no tiem galu galā piedāvās vislabāko cenas un vērtības attiecību.

Satura rādītājsRādīt

Uzglabāšana un cena

OneDrive un Google diska krātuve un cena

Vispirms izvairīsimies no svarīgākajām lietām — cik daudz krātuves piedāvā katrs pakalpojums un par kādu naudu?

apkalpošana Uzglabāšana Mēneša cena
iCloud disks 5 GBBezmaksas
50 GB0,99 ASV dolāri
200 GB2,99 ASV dolāri
2 TB9,99 ASV dolāri
Google disks 15 GBBezmaksas
100 GB1,99 $
200 GB2,99 ASV dolāri
2 TB9,99 ASV dolāri
OneDrive 5 GBBezmaksas
100 GB1,99 $
1 TB6,99 ASV dolāri
6 TB*9,99 ASV dolāri
Dropbox 2 GBBezmaksas
2 TB11,99 ASV dolāri
3 TB19,99 ASV dolāri

* Kopīgs ģimenes plāns

Tātad, kā redzat, četri dominējošie mākoņu krātuves nodrošinātāji piedāvā vairākas krātuves iespējas ar dažādām cenām, tāpēc ir kaut kas atbilstošs katra vajadzībām.

Ciktāl bezmaksas Runājot par mākoņkrātuvi, Google noteikti ir vadošā loma, jo 15 GB bezmaksas krātuves noteikti būs vairāk nekā pietiekami tiem, kuri vēlas dublēt tikai dažus būtiskus datus un kuriem nav nepieciešams daudz vietas.

Tomēr, ja ar 15 GB nepietiek un jūs meklējat kaut ko labāku, tomēr nevēlaties tērēt pārāk daudz, jūs ar prieku uzzināsiet, ka iCloud, OneDrive un Google disks ir piemērotas iespējas, kuru plāni ir dažādi. no 50 GB līdz 200 GB jebkurā vietā no USD 1 līdz USD 3 mēnesī.

No otras puses, ja jums patiešām ir nepieciešama liela krātuves vieta un esat gatavs par to maksāt, visiem iepriekš minētajiem pakalpojumiem ir ļoti pievilcīgi plāni, taču ir jāņem vērā vēl daži faktori, izņemot krātuves ietilpību un cenas. . Šeit tiek izmantotas dažas papildu funkcijas, un to mēs aplūkosim tālāk.

Papildus iespējas

iCloud

iCloud

Sāksim ar Apple iCloud disks krātuve — ko tieši tā piedāvā, ko nepiedāvā citi pakalpojumi?

Nu, patiesību sakot, nav daudz. Kā tas parasti notiek ar Apple programmatūru, tā lieliski darbojas viņu ekosistēmas robežās, taču, pārtraucot lietot macOS un iOS, tā sāk šķist ļoti novecojusi un apgrūtinoša.

Tātad, lai gan iCloud būs ļoti pievilcīgs Mac un/vai iPhone lietotājiem, mēs atklājam, ka tas nedarbojas tik labi datoros, kuros darbojas sistēma Windows. Darbvirsmas lietotne ir apkalpojama, taču vienīgais veids, kā piekļūt citām iCloud programmām, piemēram, Photos vai Mail operētājsistēmā Windows, ir pārlūkprogramma, kas nav ideāli piemērota.

Tomēr, kā minēts iepriekš, mēs patiešām iesakām iCloud tikai tiem, kas izmanto iPhone un/vai Mac datoru, jo tas ļauj ātri un ērti sinhronizēt datus vairākās ierīcēs, tas lieliski darbojas ar Apple lietotnēm, tam ir ģimenes koplietošana, ļauj koplietot mapes, turklāt tam ir šobrīd lētākais maksas krātuves plāns – 50 GB tikai par vienu dolāru mēnesī.

Google disks

Google disks

Ejot tālāk, mēs nonākam pie Google disks (vai drīzāk Google One, jo tas ir mainīts zīmols), un mēs uzskatām, ka tas maksā nedaudz labāk nekā iCloud, kad runa ir par funkciju kopu, lai gan abi ir vairāk līdzīgi, nekā atšķiras.

Līdzīgi kā iCloud, Google disks lieliski darbojas ar Google lietotnēm un atbalsta ģimenes koplietošanu, taču Windows darbvirsmas lietotne šķiet modernāka un mazāk neērta nekā iCloud, tāpēc tas padara Google disku pievilcīgāku Windows lietotājiem, kā arī Android un ChromeOS lietotājiem. lietotājiem.

Google piedāvā arī papildu dalībnieku priekšrocības tiem, kas izmanto kādu no saviem maksas plāniem, lai gan tie ir nedaudz apšaubāmi un dažādās valstīs atšķiras. Starp uzskaitītajām priekšrocībām , viņi atzīmē atlīdzības Google veikalā, kredītus Play veikalā un atlaides viesnīcām, kas atrastas, izmantojot Google meklēšanu (atlaide līdz 40%). Tomēr, tā kā šīs priekšrocības nav tik skaidri definētas, ir grūti tos uzskatīt par būtiskām priekšrocībām.

Jebkurā gadījumā Google diska un iCloud nosacījumi ir diezgan vienādi, jo tie piedāvā līdzīgus krātuves plānus un funkciju kopas, taču galu galā Google disks ir vairāk pieejams tiem, kas atrodas ārpus Apple ekosistēmas.

OneDrive

OneDrive

Tālāk mums ir Microsoft OneDrive , kas ir daudz funkcijām bagātāks nekā iCloud vai Google disks. Lai gan bezmaksas 5 GB un 1,99 $ 100 GB plāni vairāk vai mazāk ir tikai parasta mākoņkrātuve, dārgākie 365 personīgie un 365 ģimenes plāni sniedz vēl dažas priekšrocības.

Jo īpaši tas ļauj lietotājiem pilnībā piekļūt Microsoft Office programmām — Word, Excel, PowerPoint un Outlook — līdz pat piecos datoros, kā arī papildu drošības un atcelšanas funkcijas, kā arī papildu paplašināmu krātuvi. Pievienojiet tai pieejamo cenu, un būs viegli saprast, kāpēc OneDrive šobrīd ir tik pievilcīgs, īpaši Windows lietotājiem un tiem, kas vēlas piekļūt Office programmām.

365 Personal plāns maksā tikai USD 6,99 mēnesī vai USD 69,99 gadā, un krātuve vien būtu šīs naudas vērta, pat ja mēs neņemam vērā faktu, ka papildus tam jūs saņemat Office komplektu.

Dropbox

Dopbox

Beidzot mums ir Dropbox , kas ir kaut kas līdzīgs jauktam ikdienas lietotājiem. Viņu bezmaksas plāns piedāvā tikai 2 GB krātuvi, ko var aizpildīt vienā acu mirklī, un viņu apmaksātie plāni sākas no 2 TB par USD 11,99 mēnesī.

Tātad, kāpēc jūs vēlaties izmantot Dropbox? Viņi vienkārši piedāvā labāko funkciju kopumu, kas noteikti patiks nopietnākiem, profesionāliem lietotājiem.

Izmantojot Dropbox Plus un Professional plānus, jūs iegūstat dažas ļoti noderīgas funkcijas, piemēram, Dropbox viedā sinhronizācija , kas ļauj gandrīz acumirklī piekļūt saviem failiem mākonī, neglabājot tos lokāli ierīcē, Teksta meklēšana un AutoOCR , kas ļauj meklēt visu Dropbox saglabāto failu un attēlu teksta saturu un Dropbox pārsūtīšana, kas ļauj droši sūtīt failus citiem un daudz ko citu.

Tagad tas, vai šīs funkcijas patiešām ir papildu izmaksu vērtas, ir pilnībā atkarīgs no lietotāja. Ja jums patiešām ir nepieciešams liels krātuves apjoms, Dropbox sniegs lielu vērtību. Ar ikgadējām saistībām mēneša cena samazinās attiecīgi līdz USD 9,99 un USD 16,58 Plus un Professional plāniem, kas vairāk vai mazāk atbilst citu šeit uzskaitīto pakalpojumu cenām, bet ar iepriekšminēto papildu funkciju papildu priekšrocībām.

Cik daudz krātuves jums ir nepieciešams?

Daudzpusīgs cietais disks

Pirms mēs to beidzam, ir vēl viens jautājums, uz kuru jāatbild — cik daudz mākoņa krātuves jums patiesībā ir nepieciešams ?

Protams, atbilde ir atkarīga no tā, ko tieši jūs plānojat glabāt mākonī. Teksta faili, piemēram, Office dokumenti, PDF faili un e-grāmatas, un arī fotoattēli neaizņem tik daudz vietas. Jūs varētu burtiski ievietot tūkstošiem to Google diskā, izmantojot viņu bezmaksas 15 GB plānu. Tomēr audio un video faili aizņem daudz vairāk vietas un varētu diezgan ātri aizpildīt jūsu krātuvi, ja izvēlēsities kādu no lētākiem plāniem.

Jebkurā gadījumā vienkāršākais veids, kā noteikt, kurš plāns ir jāizmanto, ir redzēt, cik daudz vietas aizņems viss, ko vēlaties glabāt mākonī. Turklāt atkarībā no tā, kāda veida failiem izmantojat mākoņkrātuvi, jums vajadzētu arī atstāt brīvu vietu, jo jūsu krātuve var tikt piepildīta ātrāk, nekā paredzēts, ja nākotnē plānojat pievienot papildu saturu.

Visbeidzot, ja atklājat, ka faili, ko plānojat glabāt mākonī, vienkārši aizņem daudz vairāk vietas, nekā varat atļauties, pajautājiet sev: vai tiešām viss tas ir jāglabā mākonī ?

Kā minēts iepriekš, galvenā priekšrocība, ko sniedz datu sinhronizācija, izmantojot mākoni, ir iespēja tai piekļūt no jebkuras vietas un praktiski jebkurā ierīcē. Bet dažreiz labāka izvēle varētu būt pārnēsājams krātuves risinājums.

Proti, glabātuve šobrīd ir lētāka nekā jebkad agrāk, un varētu tikt pie ietilpīgas ārējais HDD vai ārējais SSD tādējādi jūs ne tikai ievērojami atmaksātu par 2 TB mākoņkrātuvi gada laikā, bet arī kalpotu ilgāk un, iespējams, tiktu piedāvāts arī daudz vairāk vietas.

Protams, ārējai krātuvei ir arī trūkumi. Faili ir jāpārsūta uz ārējo disku manuāli, un citām ierīcēm tie faktiski būs jāatbalsta un tiem ir jābūt atbilstošam savienotājam. Turklāt jums tie būs jānēsā līdzi, kas dažkārt var būt neērti, un vienmēr pastāv risks, ka tie pazudīs vai tiks sabojāti.

Taču neatkarīgi no tā, ja jums ir jāspēj piekļūt lielam datu apjomam vairākās ierīcēs, pārnēsājams ārējās krātuves risinājums ilgtermiņā varētu ietaupīt daudz naudas.

Secinājums

Dropbox pret iCloud

Tātad, dienas beigās, kurš no četriem vadošajiem mākoņu krātuves pakalpojumiem, mūsuprāt, šobrīd ir labākais?

Kā tas parasti notiek ar tādiem jautājumiem kā šie, atbilde ir: Tas ir atkarīgs no .

Acīmredzot mēs tā teiktu iCloud ir labākā izvēle Apple lietotājiem, jo ​​pakalpojums ir labi integrēts gan ar macOS, gan iOS, turklāt cenas ir diezgan labas. Diemžēl, kā jau iepriekš minējām, programmatūra vienkārši nedarbojas tik labi ārpus Apple ekosistēmas.

Google disks būtībā ir tāds pats darījums kā iCloud, bet Android un Chromebook datoru lietotājiem, jo ​​tas ir cieši saistīts ar Google lietotnēm. Tomēr tam joprojām ir labākais bezmaksas krātuves plāns, un tas darbojas labāk operētājsistēmā Windows nekā iCloud, tāpēc tas noteikti būs labāks risinājums Windows lietotājiem.

Tagad OneDrive iespējams, šobrīd ir labākais mākoņu krātuves pakalpojums vidusmēra lietotājam. Tam ir labas cenas, un tas ir labi integrēts sistēmā Windows, taču tas labi darbojas arī citās platformās. OneDrive šobrīd ir arī vienīgais pakalpojums, kas piedāvā 1 TB plānu, un tā vērtība ir diezgan laba — USD 6,99 mēnesī vai pat mazāk, ja izvēlaties 69,99 USD gada plānu, it īpaši, ja ir iekļauts Microsoft Office.

Visbeidzot, ir Dropbox , un mēs uzskatām, ka viņu pakalpojums galvenokārt patiks nopietniem lietotājiem, kuriem ir jāuzglabā liels datu apjoms, kas, iespējams, regulāri jākopīgo ar citiem. Sākot no USD 11,99 un USD 19,99 mēnesī attiecīgi saviem Plus un Professional plāniem, Dropbox ir uz visdārgākais pakalpojums, pat ja ņemam vērā atlaidi, ko varat saņemt, braucot ar gada plānu.

Galu galā tikai jūs varat izlemt, kurš no šiem pakalpojumiem jums būtu vislabākā izvēle, un, ja jums ir šaubas, jūs vienmēr varat izmēģināt katru no tiem.

Un tas būtu par šo rakstu. Cerams, ka esam palīdzējuši jums izlemt, kuru no šiem pakalpojumiem (ja tādi ir) jums vajadzētu izmantot. Kā vienmēr, dariet mums zināmu savu viedokli komentāros un, ja jums šķiet, ka esam kaut ko svarīgu aizmirsuši vai pieļāvuši kādas kļūdas, lūdzu, dariet mums zināmu, un mēs parūpēsimies par raksta labošanu pēc iespējas ātrāk.

Jums varētu patikt arī šie