Metal Gear spēles kārtībā

Vai meklējat pārskatu par visām daudzajām Metal Gear spēlēm, kas tika izlaistas pēdējo 30 gadu laikā? Mēs esam jūs iepazīstinājuši ar šo sarakstu.

AutorsSemjuels Stjuarts 2021. gada 23. aprīlis Metal Gear spēļu pasūtījums

Metal Gear sērija ir viena no atpazīstamākajām franšīzēm spēļu vēsturē, un tā pastāv kopš 1987. gada.

Savas desmitgades ilgās darbības laikā sērija bija definējusi slepeno spēļu žanru, oriģinālā Metal Gear bija viena no pirmajām patiesajām slepenajām spēlēm, kas jebkad tika izveidotas!

Šajā spēļu sarakstā mēs turpināsim visas Metal Gear spēles, kas jebkad radītas , uzskaitot tos hronoloģiskā secībā un sniedzot īsu pārskatu par katru no tiem.

Satura rādītājsRādīt

Galvenā sērija

Galvenā sērija sastāv no tām Metal Gear spēlēm, kas oficiāli ir daļa no Canon Metal Gear visuma.

Tās visas ir slepenas darbības spēles, lai gan formula, protams, gadu gaitā ir attīstījusies un mainījusies.

metāla zobratu hronoloģija

Metāla zobrati

Izdošanas datums: 1987. gada 13. jūlijs

Izlaists priekš: MSX2

Spēlējams arī uz: NES, Commodore 64, MS-DOS, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Wii Virtual Console

Tas, kurš visu sāka! Pirmais Metāla zobrati spēle tika izstrādāta priekš MSX2 mājas dators, kura tehniskie ierobežojumi, iespējams, bija galvenais faktors, kas Metal Gear no tīras asa sižeta spēles (kā tas sākotnēji bija iecerēts) pārvēršot vairāk uz slepenu spēli.

Retrospektīvi raugoties, Metal Gear ir smieklīgi vienkāršs un saprotams priekšnoteikums salīdzinājumā ar sarežģītajiem un sarežģītajiem sižetiem, ar kuriem franšīze galu galā kļūtu pazīstama – iefiltrēties bāzē, iznīcināt Metal Gear. Tomēr, neskatoties uz visiem 80. gadu beigu aparatūras ierobežojumiem, Metal Gear jau bija spēle priekšā savam laikam gan no spēles, gan stāstīšanas viedokļa.

Spēle tika pārnesta uz NES, MS-DOS un Commodore 64, lai gan pirmie divi tika būtiski mainīti bez Kodžimas līdzdalības.

Vēlāk spēle tika iekļauta Metal Gear Solid 3: Subsistence for PS2, kā arī Metal Gear Solid HD kolekcijā PS3, PS Vita un Xbox 360. Papildus tam tā tika pievienota arī Wii Virtual. Konsole.

metāla zobratu cietā hronoloģija

Metal Gear 2: Solid Snake

Izdošanas datums: 1990. gada 20. jūlijs

Izlaists priekš: MSX2

Spēlējams arī: PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Wii Virtual Console

Trīs gadus pēc sākotnējās spēles tika izlaists tiešs turpinājums, un tas tika nosaukts paša galvenā varoņa vārdā. Tas arī tika izstrādāts galvenokārt MSX2 un lielā mērā ir līdzīgs pirmajai daļai gan mehānikas, gan sižeta ziņā.

Ievērojamākais papildinājums, kas uzlaboja uz slepenību orientēto pieredzi, bija skaņas kā slepenības faktora ieviešana. Ienaidnieki tagad varēja dzirdēt atskaņotāju, liekot viņiem taupīgi lietot šaujamieročus un rūpīgi izmantot jauno stāvokli guļus stāvoklī.

Turklāt ienaidnieki varēja arī dzirdēt troksni un steigties iekšā no ārpus ekrāna, kas nozīmēja nopietnākas sekas, kas saistītas ar slepenības pārtraukšanu.

Atšķirībā no oriģinālā Metal Gear, Metal Gear 2 nekad netika īsti pārnests uz nevienu tā laika lielāko spēļu sistēmu un, tāpat kā tā priekšgājējs, tas tika izlaists kā daļa no MGS 3: Subsistence un MGS HD Collection, kā arī tika izlaists Wii Virtual. Konsole.

metāla zobrats ciets

Metal Gear Solid

Izdošanas datums: 1998. gada 3. septembris

Izlaists priekš: PlayStation

Spēlējams arī: PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo GameCube

Pati pirmā 3D spēle, kas definēs pārējās sērijas – vienīgā Metal Gear Solid . Lai gan spēle pilnībā neizmantoja trešās dimensijas priekšrocības (skatot, ka tā lielākoties pielīp pie pazīstamās pieskaitāmās perspektīvas), tā tomēr guva lielus panākumus stāstu nodaļā.

Metal Gear Solid tika izlaists arī Nintendo GameCube 2004. gadā ar nosaukumu Metal Gear Solid: Dvīņu čūskas . Tomēr tas nebija īsts ports, jo tas ieviesa dažas izmaiņas, tostarp atjauninātu grafiku un vairākus jaunus spēles elementus no Metal Gear Solid 2, turpinājuma, kas jau bija izlaists vairākus gadus iepriekš.

Šodien tas ir pieejams PSN platformā PlayStation 3 un Vita, un tas ir arī iekļauts kā bezmaksas lejupielāde Metal Gear Solid: mantotā kolekcija . Diemžēl tas netika pārveidots un netika iekļauts HD kolekcijā ar MGS2, MGS3 un Peace Walker.

metāla zobratu cietā hronoloģiskā secībā

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Publicēšanas datums: 2001. gada 13. novembris

Izlaists: PlayStation 2

Spēlējams arī: PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox, Xbox 360, Microsoft Windows

Metal Gear Solid 2 Pēc izlaišanas saskārās ar diezgan lielu strīdu daļu, jo Solid Snake tika aizstāts ar jaunu varoni – Raidenu –, kurš bija pretstats skarbajam un pieredzējušajam veterānam, pie kā spēlētāji bija pieraduši.

Lielu daļu fanu sašutuma izraisīja arī fakts, ka visā pirmsizlaiduma materiālā pamanāmi bija Snake, bez jebkāda mājiena, ka spēlē būs jauns varonis.

Bet, protams, tas viss tika darīts, lai akcentētu dažas no stāsta tēmām, kur MGS 2 patiesi spīdēja. Tas novirzīja uzmanību uz filozofiskiem un eksistenciāliem jautājumiem pretstatā tikai politiskajai fikcijai, uz kuras seriāls tika veidots iepriekš.

No tehniskā viedokļa MGS 2 ieviesa arī ievērojami uzlabotu grafiku un izsmalcinātāku spēli, lai gan neveiklā pirmās personas tēmēšana dažās bosu cīņās šķita iekvēlota.

Spēle sākotnēji tika izlaista PlayStation 2, taču tā tika pārnesta arī uz sākotnējo Xbox un Windows Metal Gear Solid 2: Substance formā. Vēlāk tas tika iekļauts Metal Gear Solid HD kolekcijā PS3 un PSVita, kā arī Xbox 360.

mgs laika skala

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Izdošanas datums: 2004. gada 17. novembris

Izlaists: PlayStation 2

Spēlējams arī: PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Nintendo 3DS

Pajautājiet veterānam Metal Gear fanam, kura ir viņu iecienītākā spēle visā franšīzē, un atbilde, visticamāk, būs Metal Gear Solid 3: Snake Eater . Pirmo reizi mēs nokļuvām neviena cita kā paša Big Boss vai, pareizāk sakot, Kailā Čūskas, kā viņu sauc šajā laika skalas punktā, kaujas zābakos.

Snake Eater atkāpās no MGS2 eksistenciālajām tēmām, vairāk pievēršoties politiskajai fantastikai un aukstajam karam, piedāvājot ļoti rakstura stāstu. Spēles gaitā tas pievienoja maskēšanos, uzlabotas tuvcīņas un pat dažus izdzīvošanas elementus.

Tomēr tikai pirmie divi faktiski paliks līdzi vēlākajām daļām.

Gadu vēlāk Snake Eater atkārtoti izlaida Metal Gear Solid 3: Subsistence, kas ieviesa pirmo Metal Gear Online iemiesojumu, kā arī OTS kameras režīmu. Tomēr MGS 3 palika PS2 ekskluzīvs līdz HD kolekcijas izlaišanai, kad tas beidzot kļuva pieejams PS3, PSVita un Xbox 360.

Turklāt 2012. gadā Nintendo 3DS tika izlaists Metal Gear Solid: Snake Eater 3D. Tas mainīja vadības ierīces, lai tās labāk pielāgotu Nintendo rokas konsolei, vienlaikus ieviešot arī OTS tēmēšanu un šaušanu.

metāla zobratu cietā spēles laika skala

Metal Gear Solid 4: Patriotu ieroči

Izdošanas datums: 2008. gada 12. jūnijs

Izlaists: PlayStation 3

Spēlējams arī: N/A

Ar Metal Gear Solid 4 , mēs beidzot atkal pārņēmām kontroli pār Solid Snake kā galveno varoni, taču tā būtu arī pēdējā reize. MGS 4, iespējams, ir franšīzes spēle, kas visvairāk koncentrējas uz sižetu un ir (ne)slavena ar neprātīgi garajām sižetiem, kas noteiktos punktos konkurēja ar pilna garuma filmu izpildes laikiem.

Lai gan ir daudz dažādu sižetu, MGS 4 ļoti pietrūkst viena spēlētāja kampaņas ziņā. Adaptīvā kamuflāža padara maskēšanās sistēmu lielākoties lieku, slepeno sekciju ir maz, un spēle lielākoties notiek no 2. likuma un turpmāk.

Tomēr MGS 4 galvenais mērķis bija apkopot daudzās sarežģītās sižeta līnijas no iepriekšējām spēlēm, un tas noteikti izdevās, pat ja faniem ļoti nepatika nanomašīnas kā vienīgā atbilde uz visiem sērijas jautājumiem un noslēpumi.

Šī ir arī vienīgā Metal Gear spēle, kas līdz mūsdienām ir ekskluzīva un spēlējama tikai uz vienas platformas (PS3).

mgs hronoloģija

Metal Gear Solid: Peace Walker

Publicēšanas datums: 2010. gada 29. aprīlis

Izlaists PlayStation Portable

Spēlējams arī: PlayStation Vita, PlayStation 3, Xbox 360

Notikumi gada Miera staigātājs atkal ir vērsti uz Big Boss un viņa centieniem izveidot savu privāto militāro organizāciju Kubā Kubas raķešu krīzes laikā. Šis stāsts ir tas, kas veido pamatu sērijas pēdējai nodaļai, un arī spēle nav slikta no spēles viedokļa.

Peace Walker mehānikas ziņā daudz aizņemas no MGS 4 un papildus tam pievieno bāzes pārvaldības elementus un sadarbību.

Arī stāsts ir izpildīts labi un pārsteidzoši labi stāv uz savām kājām, lai gan priekšnieki ir diezgan aizmirstami, salīdzinot ar pārējām sērijām.

Peace Walker sākotnēji tika izlaists PSP, taču pārtaisīta versija ir pieejama arī PS3 un Xbox 360 kā daļa no Metal Gear Solid HD kolekcijas. Tomēr, tā kā spēles PSP versija jau ir pieejama PS Vita, HD kolekcijā Vita faktiski nav iekļauta Peace Walker remastered versija.

metāla zobratu spēles kārtībā

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Publicēšanas datums: 2014. gada 18. marts

Izlaists: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows

Ciktāl tas attiecas uz mums, Zemes nulles nekvalificējas atsevišķas spēles statusam. Ja kas, tad tā ir apmaksāta demonstrācija un stāsta prologs īstajam Metal Gear Solid V, taču, tā kā tas joprojām tiek pārdots atsevišķi, esam nolēmuši to iekļaut kā atsevišķu ierakstu.

Ground Zeroes sāka darboties pēc Peace Walker beigām un ātri izveidoja The Phantom Pain priekšnoteikumu, vienlaikus iepazīstinot mūs ar labāko Metal Gear iemiesojumu, ciktāl tas attiecas uz spēli.

Fox Engine grafika ir absolūti elpu aizraujoša, un vienīgais izcilākais ir tas, cik labi MGS V izdodas sapludināt slepenus un darbības elementus dinamiskā veselumā.

Šo konkrēto spēli var pabeigt mazāk nekā stundas laikā, neskaitot sānu misijas, kas notiek tajā pašā kartē, tāpēc, ja vēlaties to kādā brīdī uzņemt, labāk nogaidiet, kad izpārdošanā tā noslīdēs zem 5 USD.

metāla rīku laika skala

Metal Gear Solid V: Phantom Pain

Publicēšanas datums: 2015. gada 1. septembris

Izlaists: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows

Fantoma sāpes iespējams, ir visvairāk traucējošais ieraksts sērijā. Ja Metal Gear Solid 4 bija pārāk daudz stāsta un pārāk maz spēles, V ir pārāk daudz spēles un pārāk maz stāsta. Pēdējais bija kaut kas tāds, ko hardcore fani ātri pamanīja, un daudzi nebija apmierināti ar veidu, kā tika pabeigta Metal Gear franšīze.

Vissvarīgākais ir tas, ka spēle palika nepabeigta labi zināmās Kojima-Konami izjukšanas dēļ, atstājot ilggadējiem līdzjutējiem nepilnīgu epilogu. Neskatoties uz to, The Phantom Pain noteikti joprojām ir labākā sērijas spēle, ja skatāmies tikai no spēles perspektīvas.

Tāpat kā Ground Zeroes, tas lieliski apvieno slepenību un darbību, un vienīgās galvenās problēmas ir ik pa laikam atkārtošanās, kas parasti rodas atklātās pasaules spēlēs, un neaizmirstamu bosu cīņu trūkums, ar kuru sērija ir pazīstama.

Papildus tam, MGS V lielu akcentu liek uz bāzes izveidi un pārvaldību, paplašinot pamatus, ko noteica pārnēsājamās spēles, kas bija pirms tam.

Galu galā, neskatoties uz stāstījuma nepilnībām, TPP joprojām ir viena no labākajām Metal Gear spēlēm, lielā mērā pateicoties izcili labi izpildītajai spēlei, atvērtā līmeņa dizainam un tehniskajam brīnumam, kas ir Fox Engine.

Spin-offs

Papildu nosaukumi ir tie, kas neietilpst iedibinātajā Metal Gear kanonā, un daudzi no tiem atšķiras no galvenā seriāla slepenās darbības pieejas par labu citu žanru izpētei.

Biežāk tos veido arī trešo pušu izstrādātāji.

metāla rīku spēles pasūtījums

Metal Gear: Ghost Babel

Publicēšanas datums: 2000. gada 27. aprīlis

Izlaists priekš: GameBoy Color

Bieži aizmirsts, ne kanonisks ieraksts sērijā, Spoku Bābele (Rietumos izlaists vienkārši kā Metal Gear Solid) ir Game Boy Color, kas pārdomāts oriģinālās 1987. gada Metal Gear spēles turpinājums.

Ņemot vērā, ka tā ir 2D spēle, tā īpaši neatšķiras no divu oriģinālo Metal Gear spēļu formulas, lai gan tā to atjaunina ar dažiem sākotnējās MGS PS versijas elementiem.

Metāla zobratu skābe

Izdošanas datums: 2004. gada 16. decembris

Izlaists PlayStation Portable

Metāla zobratu skābe ir ļoti skaidrs solis no sērijai raksturīgās slepenās/darbības spēles, jo patiesībā tā ir uz gājieniem balstīta kolekcionējamu kāršu spēle, kurā spēlētājs ar darbību kāršu palīdzību vada pazīstamus varoņus pazīstamās situācijās.

Spēle tika izlaista tikai PSP un nekad netika pārnesta uz citu sistēmu.

metāla zobratu spēļu pasūtījums

Metal Gear Acid 2

Izdošanas datums: 2005. gada 8. decembris

Izlaists PlayStation Portable

Ļoti līdzīgs savam priekšgājējam, Metal Gear Acid 2 daudz neatkāpās no izveidotās uz karti balstītās formulas.

Tajā tika ieviestas dažas nelielas jaunas funkcijas, kas zināmā mērā uzlaboja spēles gaitu, un tai bija arī labāk izskatīga šūnu noēnota grafika, pat ja tās šķita nedaudz nevietā Metal Gear spēlē. Un tāpat kā tā priekšgājējs, tas palika PSP ekskluzīvs.

metāla zobratu cietā kārtībā

Metal Gear Solid: Portable Ops

Publicēšanas datums: 2006. gada 5. decembris

Izlaists priekš: PSP

Spēlējams arī: PSVita

Kā jau nosaukums acīmredzami liecina, Portatīvās darbības tika izstrādāts īpaši PlayStation Portable un tika pārnests uz PlayStation Vita 10 gadus pēc sākotnējās izlaišanas.

Portable Ops parasti tiek uzskatīts par vienu no trakākajām saitēm galvenajā sērijā, galvenokārt vājā stāsta dēļ.

Tomēr spēlēšanas ziņā Portable Ops lika pamatus gan Peace Walker, gan The Phantom Pain, jo tā bija pirmā Metal Gear spēle, kas piedāvā bāzes veidošanas un sabiedroto vervēšanas mehānismus.

Portable Ops saņēma arī atsevišķu paplašinājumu ar nosaukumu Metal Gear Solid: Portable Ops Plus. Tajā tika veiktas vairākas izmaiņas bāzes spēles spēles mehānikā, kā arī tika atcelta viena spēlētāja kampaņa par labu procesuāli ģenerētajām Infinity Missions.

metāla zobratu hronoloģiskā secība

Metal Gear Solid Mobile

Publicēšanas datums: 2008. gada 19. marts

Izlaists priekš: Symbian

Atcerieties Symbian mobilo operētājsistēmu? Tā bija viena no vairākām viedtālruņu operētājsistēmām kopš vecuma, pirms iOS un Android kļuva par dominējošo spēku tirgū.

Metal Gear Solid Mobile tika izlaists tikai Symbian OS, un tā bija ļoti pamatīga Metal Gear pieredze 2008. gada mobilajai spēlei, kas ļoti atgādina oriģinālo MGS un MGS 2.

metāla rīku laika skalas spēles

Metal Gear Solid Touch

Publicēšanas datums: 2009. gada 18. marts

Izlaists operētājsistēmai iOS

Neliela mobilā spēle, Metal Gear Solid Touch sekoja MGS 4 un tika izstrādāts tikai Apple iOS.

Tajā bija vienkārša uz tornīti balstīta spēle un uz sprite balstīta grafika.

Saderības problēmu dēļ tas tika noņemts no App Store 2015. gada beigās, pirms operētājsistēmas iOS 9 debijas.

metāla zobratu pacelšanās

Metal Gear Rising: Revengeance

Publicēšanas datums: 2013. gada 19. februāris

Izlaists: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, OS X

Atriebība ir ļoti interesanta spēle, lai neteiktu vairāk. Tas, kas sākās kā Fox Engine tehnoloģiju demonstrācija ar nosaukumu Metal Gear Solid: Rising drīz kļuva par izcilu hack 'n' slash darbības spēli, ko izstrādāja Platīna spēles .

Pēc MGS 4 notikumiem mēs atkal uzņemamies Raidena lomu, kad viņš dodas cauri postpatriotu pasaulei. Formula daudz neatšķiras no tā, ko jūs varētu sagaidīt no šī žanra.

Tomēr unikāls MGR elements bija zangeki, t.i., spēja dinamiski sagriezt ienaidniekus un objektus neskaitāmos gabalos, kas bija iepriekš minētās tehnoloģiju demonstrācijas centrālais punkts.

Kopumā Metal Gear Rising ir patīkama, lai gan nožēlojami īsa pieredze. Tomēr tas neliedz tam kļūt par vienu no neaizmirstamākajiem un jautrākajiem Metal Gear papildinājumiem.

metāla zobrati izdzīvot

Metal Gear Survive

Publicēšanas datums: 2018. gada 20. februāris

Izlaists: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Pirmā spēle pēc Kojima Metal Gear, tā ir arī pirmā un maz ticams, ka tā būs pēdējā reize, kad Konami mēģina izslaukt franšīzi par visu, kas ir tā vērts. Izdzīvot pati par sevi ir pienācīga spēle, taču tā nebūt nav laba Metal Gear spēle.

Ņemot vērā to, ka tā ir lielā mērā neievērojama un vispārīga zombiju aizsardzības/zombiju izdzīvošanas spēle, un ņemot vērā to, cik MGS V aktīvi tika atkārtoti izmantoti, var droši teikt, ka Survive, iespējams, bija viens no slinkākajiem un acīmredzamākajiem naudas izņemšanas veidiem spēļu vēsturē. .

Nobeiguma Vārds

Un tas būtu viss šim sarakstam! Ja esam izlaiduši kādu spēli vai pieļāvuši kļūdas, lūdzu, informējiet mūs komentāros.

Ņemiet vērā arī to, ka lielāko daļu vecāku Metal Gear spēļu var viegli spēlēt datorā, izmantojot emulatorus, lai gan lielākā daļa šo spēļu nekad netika oficiāli izlaistas personālajam datoram.

Jums varētu patikt arī šie