Labākie FreeSync spēļu monitori (2022. gada apskati)

AMD FreeSync neapšaubāmi ir svarīga funkcija, izvēloties jaunu spēļu monitoru. Tātad šeit ir visu laiku labākie FreeSync spēļu monitori.

AutorsSemjuels Stjuarts 2022. gada 4. janvāris Labākie FreeSync spēļu monitori

Mūsdienās, kad monitori ar augstu atsvaidzes intensitāti ir kļuvuši par galveno spēļu versiju, jūs vienkārši nevarat iztikt bez VRR. Un, ciktāl tas attiecas uz VRR, FreeSync ir līdz šim populārākā tehnoloģija.

Tā atvērtā pirmkoda būtība nozīmē, ka ražotāji var brīvi ieviest to, kā viņi uzskata par piemērotu, neveicot stingras pārbaudes vai nemaksājot licences maksu AMD, lai to iekļautu savos monitoros. Tā rezultātā mēs tagad redzam FreeSync visur, sākot no budžetam draudzīgām 1080p opcijām līdz iespaidīgākiem augstākās klases 1440p un 4K monitoriem.

Lai padarītu lietas vēl labākas, tagad diezgan izplatīti ir arī G-Sync saderīgie FreeSync monitori, kas ir lieliskas ziņas Nvidia lietotājiem, kuri nevar atļauties papildu izdevumus, kas saistīti ar G-Sync monitoriem.

Neatkarīgi no tā, vai esat Team Red vai Team Green, ja pašlaik meklējat jaunu monitoru, šeit ir labākie FreeSync spēļu monitori, ko šobrīd varat iegādāties!

Iepriekšējais

Samsung Odyssey G7

Samsung Odyssey G7
 • 240Hz 1440p VA monitors
 • DisplayHDR 600 sertificēts
 • Saderīgs ar G-Sync
Skatīt cenu

ASUS TUF Gaming VG259QM

ASUS VG259QM
 • 240Hz 1080p IPS monitors
 • ELMB sinhronizācija
 • Saderīgs ar G-Sync
Skatīt cenu

LG 27GN950

LG 27GN950 B
 • 144Hz 4K IPS monitors
 • DisplayHDR 600 sertificēts
 • Saderīgs ar G-Sync
Skatīt cenu Nākamais

Satura rādītājsRādīt

AOC 24G2

AOC 24G2

Ekrāna izmērs: 24 collas
Izšķirtspēja: 1920 × 1080
Atsvaidzes intensitāte: 144 Hz
VRR: FreeSync
Regulējamība: slīpums, grozāms, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • Labs snieguma un vizuālā līdzsvars
 • Pieejama cena
 • Augsti regulējams statīvs

Mīnusi:

 • 1080p nav īpaši droša nākotnei
 • Nav ātrākais reakcijas laiks

Pirmajam ierakstam šajā sarakstā mums ir pieticīgs, bet ļoti pievilcīgs risinājums, ko piedāvā AOC — the AOC 24G2 , kas ir pārsteidzošs budžeta FreeSync monitors tiem, kuri nevar atļauties tērēt pārāk daudz.

Tagad neļaujiet pieņemamajai cenai jūs maldināt! AOC pārliecinājās, ka šis monitors ir viegli identificējams kā spēļu produkts, pateicoties sarkanajiem akcentiem, kas redzami uz statīva un uz paša monitora. Protams, ir daudzi, kas dod priekšroku vienkāršai matētai melnai ārpusei, taču izceltie elementi šeit darbojas diezgan labi, jo tie nav pārāk agresīvi.

Funkciju ziņā šis ir 1080p IPS monitors ar 144 Hz atsvaidzes intensitāti, tāpēc tas ir nedaudz vienkāršs mūsdienu spēļu monitoru standartos. Tomēr, ciktāl tas attiecas uz spēlēm ar budžetu, šī kombinācija, visticamāk, būtu labākā vieta daudziem, kas tiecas pēc šīs cenu kategorijas.

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka monitoram ir noteikts 1 ms MPRT reakcijas laiks. Būtībā tas nozīmē, ka tas var sasniegt tikai 1 ms reakcijas laiku, kad ir ieslēgta fona apgaismojuma strobēšana, kas nozīmē, ka, lai sasniegtu labāku veiktspēju, jums ir jāupurē spilgtums un līdz ar to arī vizuālā attēla kvalitāte.

Saprotams, ka šis nav labākais monitors, un tirgū ir augstākas kvalitātes IPS paneļi, kas gan izskatās, gan darbojas labāk. Tomēr, ņemot vērā prasīto cenu, AOC 24G2 ir lielisks budžeta FreeSync monitors, ja vien jums nav iebildumu pret izšķirtspēju, jo 2022. gadā 1080p nav īpaši piemērots nākotnei.

ASUS VG259QM

ASUS TUF Gaming VG259QM

Ekrāna izmērs: 25 collas
Izšķirtspēja: 1080p
Atsvaidzes intensitāte: 240 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, grozāms, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • Izskatīgs IPS panelis
 • Lielisks sniegums
 • ELMB sinhronizācija

Mīnusi:

 • Neapmierinošs HDR
 • Tikai 1080p

Turpinot, mums ir līdzīgs risinājums, ko piedāvā neviens cits kā Asus, un tas ir viņu lieliskais G-Sync saderīgais FreeSync spēļu monitors — TUF Gaming VG259QM .

Dizaina ziņā VG259QM pieturas pie Asus TUF sērijas produktu vispārējās dizaina filozofijas — praktisks un ne pārāk spilgts, taču joprojām saglabā spēļu produkta auru, pateicoties statīva un paša monitora leņķiskajam dizainam. Kopumā tas ir efektīvs dizains, kas noteikti patiks daudziem spēlētājiem.

Tagad, līdzīgi kā AOC 24G2, šis ir 1080p IPS monitors, taču ar dažām būtiskām atšķirībām. Ievērojamākais būtu tas, ka VG259QM ir aprīkots ar 240 Hz atsvaidzes intensitāti, HDR atbalstu, ELMB sinhronizāciju, un, kā minēts iepriekš, tas ir arī saderīgs ar G-Sync.

Veiktspējas ziņā ar VG259QM nav par ko sūdzēties, jo tas piedāvā gan augstu atsvaidzes intensitāti, gan ātru reakcijas laiku, turklāt jau pieminētā ELMB Sync ir kā ķirsis virsū. Proti, tā ir Asus patentētā kustības izplūšanas samazināšanas tehnoloģija, kas atšķirībā no parastās MBR, kas balstās uz fona apgaismojuma strobēšanu, var tikt aktivizēta vienlaikus ar VRR, tādējādi radot kraukšķīgu un plūstošu kustību, kurai ne daudzi monitori varētu līdzināties.

Lieki piebilst, ka, ņemot vērā to, ka tam ir IPS panelis, arī monitora piedāvātie vizuālie attēli ir lieliski, ar košām krāsām, plašiem skata leņķiem un pārsteidzoši stabilu kontrastu un melnā viendabīgumu. Tomēr šķiet, ka HDR tika izmantots tikai pārdošanai, jo monitors nevar sasniegt tādu spilgtumu, kāds nepieciešams, lai HDR saturs patiešām būtu pop, un to pašu var teikt par kontrasta attiecību, jo tam trūkst vietējās aptumšošanas. .

Kopumā Asus TUF Gaming VG259QM ir lielisks monitors tiem, kam rūp veiktspēja, jo tieši šajā nodaļā tas patiešām spīd. Tomēr tas joprojām ir 1080p monitors, tāpēc, ja vēlaties labāku vizuālo attēlu vai vienkārši kaut ko līdzsvarotāku, iespējams, šeit ir labākas izvēles iespējas.

LG 27GL850

LG 27GL850

Ekrāna izmērs: 27 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 144 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • Augstas kvalitātes 1440p IPS panelis
 • Ātrs reakcijas laiks

Mīnusi:

 • Slikts HDR

Tālāk mēs nonākam pie monitora no cita tehnoloģiju nozarē atpazīstama nosaukuma LG, un tas ir iespaidīgs LG 27GL850 spēļu monitoru, kam ir vairākas lietas.

Kas attiecas uz dizainu, LG šoreiz ir saglabājis to vienkāršu, lai gan viņi tik un tā nav pazīstami ar izcilu monitoru dizainu. Monitoram ir vienkārša matēta melna ārpuse ar dažiem sarkaniem akcentiem aizmugurē, tāpēc, lai gan tas nav nekas īpašs, tas ir vienkāršs un efektīvs.

No lietas praktiskās puses monitors ir līdzīgs iepriekš minētajam Asus modelim, taču tam ir dažas galvenās priekšrocības. Acīmredzamākais no tiem būtu fakts, ka šis ir 1440p monitors, kas nozīmē, ka tas var nodrošināt asākus, detalizētākus vizuālos attēlus. Pats par sevi saprotams, ka IPS panelis piedāvā izcilu krāsu atveidi un skata leņķus, lai gan tas joprojām cieš no vairuma IPS paneļu parastā trūkuma — zema kontrasta.

Tāpat kā iepriekšējam monitoram, LG 27GL850 ir aprīkots ar HDR atbalstu, taču nepārspējamais kontrasts, ierobežotais maksimālais spilgtums un vietējās aptumšošanas trūkums vienkārši padara monitoru nepietiekamu, ja vēlaties skatīt HDR saturu tā, kā tas bija paredzēts. . Tas nozīmē, ka, lai gan šķiet, ka HDR tika izmantots arī šeit, lai tas būtu nopērkams, tas, protams, neatņem monitora stiprās puses.

Tagad, kā jūs varētu gaidīt, šim monitoram ir arī diezgan labi veiktspējas rādītāji, jo tā ātrie reakcijas laiki un neliela ievades aizkave, 27GL850 ir ārkārtīgi atsaucīgs un noteikti būs lieliska izvēle ikvienam spēlētājam, kurš meklē veiktspēju. -orientēts monitors. Turklāt tas ir sertificēts kā saderīgs ar G-Sync, kas vienmēr ir lieliskas ziņas Nvidia lietotājiem.

Kopumā šis monitors ir lieliska — kaut arī nedaudz dārgāka — alternatīva Asus TUF monitoram, ko mēs aplūkojām iepriekš, it īpaši, ja meklējat līdzsvarotāku risinājumu un dodat priekšroku 1440p 144Hz panelim, nevis 1080p 240Hz panelim. Tomēr, kā vienmēr, tā ir pilnīgi subjektīva izvēle.

Acer Nitro XV272UX

Acer Nitro XV272UX

Ekrāna izmērs: 27 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 240 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, grozāms, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • Augstas kvalitātes 1440p 240Hz IPS panelis
 • Izcils sniegums
 • Pilnībā regulējams statīvs

Mīnusi:

 • Mīksts dizains
 • Dārgs

Turpinot, ja ne iepriekš minētie Asus, ne LG modeļi jums nepatīk, iespējams, nākamais ļaus jums ēst kūku un arī to ēst. Mēs runājam par Acer lielisko Nitro XV272UX spēļu monitoru, ar ko tas izceļas?

No pirmā acu uzmetiena jūs, iespējams, pat nepiesaistīt šo konkrēto modeli kā spēļu monitoru vai vismaz ne pārāk iespaidīgu. Ārējais dizains ir diezgan mīlīgs, ar vienkāršu melnu rāmi un apļveida statīva dizainu, praktiski bez uzmanību piesaistošām detaļām.

Tomēr, ieskatoties zem pārsega, ir acīmredzams, ka Acer pievērsa uzmanību jomām, kas patiešām ir svarīgas, jo tas, ko mēs šeit aplūkojam, ir ļoti iespaidīgs 1440p 240 Hz IPS panelis, kas neatstās vienaldzīgus daudzus spēlētājus. viens pats vīlies.

Krāsas ir nepārspējamas, kontrasts ir diezgan stabils, ciktāl tas attiecas uz IPS paneļiem, un pat HDR ir izmantojams, neskatoties uz vietējās aptumšošanas un nepārspējamā SDR maksimālā spilgtuma trūkumu. Pievienojiet tam faktu, ka monitoram ir 1 ms GtG reakcijas laiks, to, ka paneli var viegli pārspīlēt līdz iespaidīgajam 270 Hz, kā arī to, ka monitors ir saderīgs ar G-Sync, un jūs varat redzēt, kāpēc tas ir pilns. mājas veida darījums.

Tagad, kā jūs varētu gaidīt, tas arī nozīmē, ka tas maksā nedaudz vairāk nekā modeļi, kas ir pieejami par pieejamām cenām, kurus līdz šim esam apskatījuši. Tomēr ir arī dārgāki monitori, un, ņemot vērā tā funkciju komplektu un vispārējo veiktspēju, XV272UX patiešām piedāvā lielisku kopējo naudas vērtību.

ASUS ROG Swift PG329Q

ASUS ROG Swift PG329Q

Ekrāna izmērs: 32 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 144 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, grozāms, augstums

Skatīt cenu

Plusi:

 • Pārtaktējams 1440p 144Hz IPS panelis
 • DisplayHDR 600 sertificēts
 • ELMB sinhronizācija

Mīnusi:

 • Dažiem tas var būt pārāk liels
 • Dārgs

Turpinot tendences pēc augstas kvalitātes, augstas veiktspējas IPS paneļiem, tagad mums ir Asus ROG Swift PG329Q , monitors, kas, lai arī līdzīgs iepriekšējam Acer modelim, pastiprina darbību vairākos veidos.

Lai gan dizains nav tik spilgts kā dažiem citiem ROG produktiem, visredzamākā atšķirība starp šo monitoru slēpjas faktā, ka tam ir smags 32 collu ekrāns, padarot to nedaudz lielāku par jūsu vidējo 24 collu vai 27 collu ekrānu. collu spēļu monitors. Pikseļu blīvums joprojām ir labs ar 1440p izšķirtspēju, lai gan dažiem noteikti monitors šķitīs pārāk liels ērtai lietošanai uz galda.

Runājot par vizuālajiem materiāliem, papildus izcilu krāsu nodrošināšanai monitoram ir arī DisplayHDR 600 sertifikāts, kas nozīmē, ka HDR režīmā tas var sasniegt maksimālo spilgtumu 600 nits, kā arī 16 zonu lokālo aptumšošanu. Lai gan tas nekādā ziņā nav pārsteidzošs un nevar konkurēt ar augstākās klases HDR monitoriem vai televizoriem, tas ir nedaudz labāks par jūsu vidējo 400 nitu paneli bez lokālas aptumšošanas, t.i., visi monitori, kurus esam aplūkojuši. tālu.

Kā jau jūs gaidījāt, PG329Q nepieviļ arī veiktspējas ziņā. Monitoru var viegli pārspīlēt līdz 175 Hz, vienlaikus nodrošinot arī 1 ms GtG reakcijas laiku un zemu ievades aizkavi, lai nodrošinātu maksimālu reakciju. Papildus tam, tāpat kā lētākajam VG259QM, tam ir ELMB Sync, un tas ir saderīgs arī ar G-Sync.

Kopumā, ja jūs neiebilstat par lielo ekrānu vai papildu cenām, šis monitors sniegs jums informāciju gan par veiktspēju, gan vizuālo izskatu. Tāpat kā iepriekšējais Acer modelis, tas ir diezgan dārgs, taču ir grūti ņemt vērā papildu izmaksas, ņemot vērā visu, ko piedāvā monitors.

Samsung Odyssey G7

Samsung Odyssey G7

Ekrāna izmērs: 27/32 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 240 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, grozāms, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • 240Hz 1440p VA panelis
 • Lielisks reakcijas laiks
 • DisplayHDR 600
 • Viegli pieejams 27 collu un 32 collu variantos

Mīnusi:

 • No dārgās puses
 • Ne tie labākie skata leņķi

Un tagad par kaut ko mazliet savādāku. Nākamais mūsu piedāvātais monitors nāk no Samsung, un tas ir viņu izcilais Samsung Odyssey G7 — monitors, kas izliektu ekrānu cienītājiem noteikti šķitīs pievilcīgs!

Sākotnēji G7 dizains ir agresīvāks nekā citiem līdz šim šeit redzētajiem monitoriem ar tā priekšpusi vērstajām gaismas diodēm un vispārējo gludo un detalizēto dizainu. Ne tikai tas, bet, kā minēts iepriekš, tam ir izliekts ekrāns. Tas nozīmē, ka tas var sniegt iespaidīgāku pieredzi, skatoties no priekšpuses, lai gan tādēļ tā skata leņķi ir ierobežoti.

Kas attiecas uz pašu paneli, mēs skatāmies uz izcilu VA paneli, kas piedāvā krāsu atveidi, kas lielā mērā ir līdzvērtīga konkurējošiem IPS modeļiem, vienlaikus piedāvājot ievērojami labāku kontrastu, kas ir liels pluss, ja jums patīk dziļi melni toņi un nevajag daudz rūpēties par pretgaismas asiņošanu. Arī HDR ir pienācīgs, ar DisplayHDR 600 sertifikātu un 8 zonu lokālo aptumšošanu, kas palīdz padarīt attēlu izcilu, lai gan joprojām nav par ko rakstīt.

Turklāt panelim ir pārsteidzoši labi arī veiktspēja. Tam ir 1 ms GtG reakcijas laiks, kas šai paneļa tehnoloģijai nav raksturīgs, un bieži sastopamie spoguļattēli un pēdas ir grūti pamanāmi, kad runa ir par G7. Tam visam pievieno faktu, ka tam ir 240 Hz atsvaidzes intensitāte, un ir skaidrs, ka Samsung G7 ir vēl viens monitors, kas būs pilns komplekts daudziem spēlētājiem.

Tas nozīmē, ka, kā jūs varētu gaidīt, galvenais trūkums šeit ir cena. Protams, tas nav četrciparu skaitlis, taču tas tuvojas, tāpēc ne visi būs gatavi tērēt tik daudz par spēļu monitoru. Tomēr tie, kas to dara, visticamāk, nenožēlos savu ieguldījumu.

LG 27GN950 B

LG 27GN950

Ekrāna izmērs: 27 collas
Izšķirtspēja: 2160p
Atsvaidzes intensitāte: 144 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, augstums, pagrieziena punkts

Skatīt cenu

Plusi:

 • Labi noapaļots 4K IPS panelis
 • Asi vizuālie attēli ar lielisku veiktspēju
 • DisplayHDR 600

Mīnusi:

 • Dārgi

Nākamajam monitoram mums ir kaut kas, kas piesaistīs ikviena, kurš domā par pāreju uz 4K, izmantojot savu spēļu iestatījumu, uzmanību. LG 27GN950 .

Runājot par ārējo dizainu, šis monitors ievēro līdzīgu dizaina filozofiju kā lētākajam LG modelim, kuru esam aplūkojuši iepriekš, lai gan tam ir augstākas kvalitātes konstrukcija un RGB apgaismojums, kas palīdz tam atšķirties no konkurentiem.

Tagad, kā minēts iepriekš, šis monitors patiešām izceļas ar izšķirtspēju. Vēl pirms dažiem gadiem lielākajai daļai cilvēku 4K nebija dzīvotspējīga izšķirtspēja spēlēm, taču tagad tas ir mainījies. 2022. gadā 4K piedāvā vēl nebijušu vizuālo skaidrību, kas neizbēgami izriet no milzīgā pikseļu skaita un pikseļu blīvuma, ko tas piedāvā spēļu monitoros.

Kā jau varēja gaidīt, šāda kalibra IPS panelis nodrošina gan vizuālo, gan veiktspējas fronti, ar precīzām krāsām, DisplayHDR 600 sertifikātu, 144Hz atsvaidzes intensitāti un 1 ms GtG reakcijas laiku. Tomēr, kā parasti, kontrasts nav labākais, un vienmēr ir jācīnās ar kādu IPS mirdzumu, lai gan 16 zonu lokālā aptumšošana šajā ziņā palīdz, kad runa ir par HDR spēlēm un HDR saturu.

Kopumā LG 27GN950 ir vispusīgi izcils monitors ar ļoti maz praktisku mīnusu, un galvenais trūkums daudziem būs — jūs uzminējāt — cena. Taču, kā tas vienmēr notiek ar monitoriem augstākās klases cenu diapazonā, ja jums ir nepieciešamas to piedāvātās funkcijas, jūs nenožēlosit ieguldījumu.

LG 34GL750

LG 34GL750

Ekrāna izmērs: 34 collas
Izšķirtspēja: 1080p
Atsvaidzes intensitāte: 144 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, augstums

Skatīt cenu

Plusi:

 • Pienācīgs sākuma līmeņa īpaši plats monitors
 • Daudz ekrāna nekustamo īpašumu
 • Laba cena

Mīnusi:

 • Nav ātrākais pikseļu reakcijas laiks
 • Zems pikseļu blīvums
 • Ierobežota regulējamība
 • Nav DisplayHDR sertifikācijas

Nākamajam monitoram mums ir kaut kas nedaudz atšķirīgs — īpaši plats LG modelis LG 34GL750 .

Šī monitora dizains nedaudz atšķiras no citiem LG modeļiem, kurus līdz šim esam apskatījuši, taču galvenā filozofija joprojām ir tāda pati: asi leņķi, sarkani izgaismoti elementi un kvalitatīva konstrukcija. Kopumā tas ir efektīvs dizains, lai gan monitoram nedaudz pietrūkst regulējamības.

Tagad, runājot par pašu displeju, LG 34GL750 ir nedaudz jaukts. Tam ir stabils IPS panelis ar lieliskām krāsām, un izliektais ekrāns tikai veicina iegremdēšanu. Tomēr nevar ignorēt faktu, ka šis joprojām ir 1080p displejs, tāpēc tas nav īpaši piemērots nākotnei un neizskatās tik lieliski uz 34 collu ekrāna. Turklāt, lai gan monitors ir norādīts kā saderīgs ar HDR, HDR ir tikai programmatūras emulēts, un tas pat neatbilst VESA sākuma līmeņa DisplayHDR 400 sertifikācijai.

Runājot par veiktspēju, reakcijas laiks šajā panelī ir nedaudz augsts — 5 ms GtG, lai gan monitors var sasniegt 1 ms MPRT reakcijas laiku ar iespējotu MBR — ja, protams, vēlaties upurēt ekrāna spilgtumu. Tomēr monitors kopumā ir diezgan atsaucīgs, un ar atsvaidzes intensitāti 144 Hz ne daudzi spēlētāji sūdzētos, it īpaši, ja viņi meklē īpaši platu ekrānu ar nelielu budžetu.

Tātad kopumā šis ir sākuma līmeņa īpaši plats monitors, kas neapšaubāmi patiks spēlētājiem, kuri vēlas izmantot īpaši platu ekrānu, bet nevar tērēt pārāk daudz. Lieki piebilst, ka, ja varat tērēt vairāk, pastāv labākas īpaši plašas iespējas (skatiet tālāk), un, ja nevarat, daži no parastajiem 16:9 modeļiem var piedāvāt labāku kopējo naudas vērtību.

LG 34GP83A

LG 34GP83A

Ekrāna izmērs: 34 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 160 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, augstums

Skatīt cenu

Plusi:

 • Augstas izšķirtspējas īpaši plats monitors
 • Atsvaidzes intensitāte līdz 160 Hz
 • Ātrs reakcijas laiks

Mīnusi:

 • Ierobežota regulējamība
 • Pamata HDR
 • Mazliet dārgi

Un tagad mēs nonākam pie LG 34GP83A , kas ir kaut kas no uzlabotas 34GL750 versijas, kas novērš lielāko daļu tā trūkumu un spēj nodrošināt pilnīgāku īpaši plašu spēļu pieredzi.

Par monitoru nav daudz ko teikt, runājot par dizainu, jo tas atbilst tādai pašai dizaina valodai kā lētākajiem LG modeļiem, kurus līdz šim esam aplūkojuši. Tomēr lielākā daļa uzlabojumu, ko tas piedāvā salīdzinājumā ar LG 34GL750, atrodas zem pārsega.

Pirmkārt un galvenokārt, šis ir 1440p monitors, un šī izšķirtspēja ir diezgan piemērota tā lielajam ekrāna izmēram — vairāk nekā 1080p. Turklāt, pateicoties ātrajam 1 ms GtG reakcijas laikam un 160 Hz atsvaidzes intensitātei, kad tas ir pārspīlēts, monitors ir lieliski piemērots jebkuram uz veiktspēju orientētam spēlētājam, kurš arī vēlas izmantot īpaši platā ekrāna priekšrocības.

Tiesa, LG 34GP83A joprojām nav ideāls monitors, un, tāpat kā tā lētākajam līdziniekam, tā galvenie trūkumi ir nedaudz ierobežotā regulējamība un ne pārāk ideālā HDR veiktspēja. Tam ir DisplayHDR 400 sertifikāts, taču, kā jau minēts iepriekš, ar šo spilgtuma līmeni un vietējās aptumšošanas trūkumu IPS panelī vienkārši nepietiek, lai nodrošinātu patiesu HDR pieredzi.

Tātad, kā minēts iepriekš, ir skaidrs, ka LG 34P83A ir kvalitatīvs monitors, kas galvenokārt patiks spēlētājiem, kuri vēlas augstas kvalitātes spēļu veiktspēju īpaši platā ekrānā, neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts maksimālai iegremdēšanai vai papildu nekustamajam īpašumam. monitors nodrošina.

Samsung Odyssey G9

Samsung Odyssey G9

Ekrāna izmērs: 49 collas
Izšķirtspēja: 1440p
Atsvaidzes intensitāte: 240 Hz
VRR: saderīgs ar G-Sync
Regulējamība: slīpums, augstums, grozāms

Skatīt cenu

Plusi:

 • Milzīgs 1440p īpaši plats ekrāns
 • Lielisks sniegums
 • DisplayHDR 1000 sertificēts

Mīnusi:

 • Ārkārtīgi dārgi
 • Nedaudz satriecošs HDR

Un visbeidzot, bet noteikti ne mazāk svarīgi, mēs nonākam pie Samsung neticamā Odiseja G9 , pārsteidzošs, bet diezgan nišas produkts, kas noteikti piesaistīs jebkura monitora entuziasta uzmanību.

Monitoram ir salīdzinoši vienkāršs ārējais dizains, taču ar milzīgo 49 collu ekrānu to ir grūti nosaukt par neievērojamu. 32:9 malu attiecība — kopā ar agresīvu 1000 R līkni, satriecošu 5120 × 1440 VA paneli un izcilu kontrastu — nodrošina vienu no labākajiem vizuālajiem attēliem, ko varat iegūt modernā monitorā.

Turklāt Odyssey G9 neliek vilties arī veiktspējas jomā, jo tas spēj sasniegt 1 ms GtG reakcijas laiku un tam ir milzīgs 240 Hz atsvaidzes intensitāte. Protams, ne jau no šāda kalibra monitora mēs sagaidītu mazāk.

Viens no galvenajiem trūkumiem būtu G9 HDR veiktspēja. Lai gan tas var sasniegt ļoti iespaidīgu maksimālo spilgtumu (tam ir DisplayHDR 1000 sertifikāts), vietējā aptumšošana patiešām ir nepietiekama. Lai gan tā nav tik liela problēma ar VA paneļa izcilo kontrastu, tā joprojām atņem HDR pieredzi, kas ir diezgan neapmierinoša monitora cenas ziņā.

Kopumā Samsung Odyssey G9 acīmredzami ir nišas produkts, kas paredzēts stingrajiem entuziastiem, kuri vēlas vislabāko un vēlas un spēj izdalīt četrciparu ciparus jaunā monitorā. Ja jūs nepieskaitāt šai grupai, tad noteikti ir labākas iespējas, kas nesadedzinās jūsu maku.

Kā izvēlēties pareizo monitoru

Tagad, kad esam uzskaitījuši dažus no labākajiem FreeSync spēļu monitoriem, ko šodien varat atrast, kas būtu jāņem vērā pirms galīgās izvēles? Tālāk mēs atbildēsim uz dažiem izplatītiem jautājumiem, kas saistīti ar monitoru, tādēļ, ja jums ir šaubas vai vienkārši nepieciešams skaidrojums par dažiem aspektiem, lasiet tālāk!

Ekrāna izmērs

Labākais monitora izmērs spēlēm

Mūsdienās mēs tik daudz koncentrējamies uz tādām specifikācijām kā izšķirtspēja un atsvaidzes intensitāte, ka ir viegli neievērot vienu vienkāršu, taču svarīgu skatīšanās pieredzes faktoru — ekrāna izmērs .

2022. gadā jūs atklāsiet, ka monitori galvenokārt ir paredzēti 24 un 27 collu diagonālēm, lai gan ir modeļi, kas pārsniedz to, jo īpaši, ja runa ir par īpaši platiem monitoriem, kā jūs varat saprast no dažiem mūsu modeļiem. kas uzskaitīti rakstā.

Tagad ir svarīgi atzīmēt, ka lielāks ekrāns nenorāda uz augstākas kvalitātes attēlu. Ja kaut kas, lielāks ekrāns faktiski var novest pie sliktāk attēla kvalitāte, ja monitora izšķirtspēja nodrošina a pikseļu blīvums kas ir pārāk zems noteiktajam ekrāna izmēram. Vispārējā vienprātība ir tāda, ka 1080p patiešām ir labs tikai ekrāniem līdz 24 collām, savukārt 1440p un 4K patiešām spīd 27 collu vai lielākiem ekrāniem.

Tas mūs noved pie nākamā svarīgā punkta, kad runa ir par ekrāna izmēru, un tas arī ir ergonomika. Skatoties monitoru tuvplānā pie rakstāmgalda, lielāks ekrāns var padarīt to ļoti neērtu. Atkal, cilvēki parasti uzskata, ka 27 collu ekrāni ir maksimālais izmērs parastai lietošanai galddatorā, jo lielāki ekrāni bieži tiek uzskatīti par pārāk lieliem, lai tos ērti lietotu pie rakstāmgalda.

Tomēr tas attiecas tikai uz parastajiem 16:9 platekrāna monitoriem. Īpaši platiem 21:9 (un platākiem) modeļiem diagonāle patiesībā nav tik liela problēma, ja vien pārliecināsities, ka pikseļu blīvums ir pietiekami labs. Bet ko jūs patiešām iegūstat, ejot ar īpaši plats monitors ?

Pirmā un acīmredzamākā priekšrocība ir papildu ekrāna nekustamais īpašums, kas dažiem cilvēkiem var ievērojami palielināt produktivitāti. Ciktāl tas attiecas uz spēlēm, tas nodrošina plašāka redzes lauka priekšrocības. Ja pievienojam faktu, ka lielākajai daļai īpaši platu monitoru mūsdienās ir arī izliekti ekrāni, un ir pilnīgi skaidrs, ka šie monitori var nodrošināt ļoti iespaidīgus vizuālos attēlus papildus praktiskām priekšrocībām spēlēs.

Tomēr īpaši platiem monitoriem ir arī daži trūkumi. Pats acīmredzamākais ir tas, ka, lai gan tie paši par sevi nav dārgi, īpaši plata monitora iegūšana nozīmē upurēt kaut ko citu par noteiktu cenu, neatkarīgi no tā, vai tā ir izšķirtspēja, atsvaidzes intensitāte, reakcijas laiks vai tikai paneļa kvalitāte kopumā.

Turklāt joprojām ir daudz spēļu, kas neatbalsta īpaši platos ekrānus, un daži izstrādātāji savās spēlēs apzināti atspējo īpaši platos režīmus un FOV regulēšanu, lai neļautu dažiem spēlētājiem iegādāties priekšrocības salīdzinājumā ar citiem. Tas ir īpaši redzams konkurējošās FPS spēlēs.

Izšķirtspēja

Full HD vs 4k vs 5k vs 8k

Nākamais svarīgais faktors, kas jāņem vērā, protams, ir izšķirtspēju . 2022. gadā ir trīs galvenās izšķirtspējas, ar kurām saskarsities spēļu monitoros: 1080p, 1440p un 4K. Tātad, kā jūs zināt, kas jums ir piemērots?

2022. gadā 1080p joprojām ir dzīvotspējīga izšķirtspēja spēlēm, taču 1440p tas jau ir novecojis, ja runa ir par parastajām spēlēm. Tomēr galvenā 1080p pievilcība slēpjas divās lietās: pieejamība un labāks veiktspējas potenciāls ar vājāku aparatūru.

Tomēr, ja neviens no tiem jums nerada lielas bažas, 1440p šodien noteikti ir zelta vidusceļš spēlēm, jo ​​tas piedāvā lielisku līdzsvaru starp vizuālajiem materiāliem, veiktspēju un cenām. Protams, 1440p monitori šobrīd ir diezgan dažādi, tāpēc dažādi modeļi piešķirs prioritāti dažādām jomām.

Un tad mums ir 4K, kas piedāvā vēl nebijušu attēla skaidrību, pateicoties lieliskajam pikseļu blīvumam salīdzinoši mazos monitoru ekrānos. Lai gan iepriekšējos gados tas bija pārāk prasīgs spēlēšanai, 4K ir pilnīgi dzīvotspējīgs 2022. gadā, lai gan tam joprojām ir nepieciešama vai nu jaudīga aparatūra, vai daži piekāpšanās grafikas iestatījumiem.

Atjaunošanas biežums

60Hz vs 144Hz monitors

Tālāk mums ir vēl viens svarīgs faktors, kas vairumā spēlētāju prioritāšu sarakstos būs pirmais vai otrais: atjaunošanas biežums .

Kā jūs varētu nojaust pēc nosaukuma, atsvaidzes intensitāte (izteikta Hertz ) norāda, cik reižu parādīto attēlu var atsvaidzināt katrā sekundē. Tādējādi monitora atsvaidzes intensitāte ir tieši saistīta ar maksimālo kadru ātrumu (FPS), ko tas var parādīt. Būtībā, jo lielāks ir kadru nomaiņas ātrums, jo atsaucīgāka būs jūsu spēļu pieredze, tāpēc ir viegli saprast, kāpēc atsvaidzes intensitāte pēdējo desmit gadu laikā ir kļuvusi tik populāra.

Šodien jūs atradīsiet monitorus, kuru frekvence ir no standarta 60 Hz līdz pat 360 Hz. Visbiežāk sastopamie vietējie atsvaidzes intensitātes rādītāji, ar kuriem jūs šodien saskaraties, ir 60 Hz, 144 Hz un 240 Hz, tāpēc mēs varam tos izmantot kā vispārinājumu, apspriežot šo tēmu.

Tehnoloģijām attīstoties, 60 Hz kļūst arvien mazāk pievilcīgāki attiecībā uz spēļu monitoriem. 2022. gadā jūs joprojām to bieži redzēsit monitoros, kas nav paredzēti spēlēm, taču, kā jūs varat saprast no šī raksta, 144 Hz tagad ir ļoti pieejams, tāpēc, ja vien jūs patiešām nevēlaties tērēt santīmus vai nolemjat ziedot atsvaidzes intensitāti. cita specifikācija (izšķirtspēja, paneļa tips, krāsu precizitāte utt.), mēs teiktu, ka šobrīd tas ir labākais atsvaidzes intensitāte spēlēm.

Tad mums ir 240 Hz, un, lai gan 240 Hz monitori vairs nav tik nišas kā agrāk, tie joprojām nav tik pievilcīgi kā 144 Hz kopumā, un viena vienkārša iemesla dēļ: samazinās atdeve. Precīzāk sakot, jo augstāks kļūst kadru nomaiņas ātrums, jo grūtāk ir pamanīt atšķirību ar neapbruņotu aci. Tātad, lai gan atšķirības starp 30 un 60 FPS vai starp 60 un 120 FPS ir viegli pamanāmas, atšķirība starp 120 un 240 FPS ir daudz mazāk pamanāma.

Tomēr, lai gan 240 Hz monitors noteikti ir atsaucīgāks un varētu sniegt jums nelielas priekšrocības vairāku spēlētāju spēlēs, tas ir pilnīgi subjektīvi, vai jūs spēsit pamanīt atšķirību un vai esat gatavs tērēt papildu naudu par monitoru. tikai augstāka atsvaidzes intensitātes labad. Tātad, ja vien jums nav iespējas salīdzināt klātienē, mēs teiktu, ka 144 Hz šobrīd ir drošā likme.

Reakcijas laiks

Uzraudzīt reakcijas laiku

Turpinot, mēs nonākam pie cita svarīga ieraksta monitora specifikāciju lapā, kas ir saistīts ar veiktspēju, lai gan tas nepievērš tik daudz uzmanības kā atsvaidzes intensitāte: pikseļu reakcijas laiks .

Izteikts in milisekundes , reakcijas laiks norāda ātrāko ātrumu, ar kādu pikselis var mainīties no vienas krāsas uz citu, t.i., no viena pelēkā nokrāsa uz citu. Un atšķirībā no atsvaidzes intensitātes šeit labāk ir zemāks. Ātrāks reakcijas laiks nozīmē mazāku kustības izplūšanu, dubultošanos un smērējumus.

Tagad, kamēr GtG (no pelēkas uz pelēku) reakcijas laiki ir tie, kurus visbiežāk norāda monitoru ražotāji, daži no tiem ir norādīti MPRT Tā vietā (Moving Picture Response Time), kas norāda šķietamo reakcijas laiku, ko varat sasniegt, ja ir iespējota kustības izplūšanas samazināšana. Būtībā tas ir vairāk mārketinga triks, ko izmanto ražotāji, lai izvairītos no GtG atbildes laika uzrādīšanas specifikāciju lapā, ja tas ir nedaudz augstāks par konkurentu.

Mūsdienās lielākā daļa spēļu monitoru ir diapazonā no 1 ms līdz 4 ms, kad runa ir par GtG reakcijas laiku, taču uz papīra norādītās specifikācijas diez vai ir labs reālās dzīves veiktspējas novērtējums, jo ir iesaistīti papildu faktori. Patiesībā, ja vien neesat pieradis pie ātra 1 ms paneļa, diez vai pat pamanīsit atšķirību starp 1 ms un 4 ms, taču, kā vienmēr, tas ir ļoti subjektīvi.

Paneļu tehnoloģija

IPS vs TN vs VA

Runājot par attēla kvalitāti un veiktspēju, paneļu tehnoloģija ir vairākas sekas, jo katrai konkrētai tehnoloģijai ir noteiktas priekšrocības un trūkumi. Mūsdienās galvenokārt sastapsities ar IPS un VA paneļiem, ja pērkat spēļu monitorus.

IPS paneļi mēdz būt populārākie, un to ir vairāku labu iemeslu dēļ. Pirmkārt un galvenokārt, tie piedāvā nepārspējamu krāsu precizitāti un labākos skata leņķus, taču jaunākie tehnoloģiskie uzlabojumi ir ļāvuši tiem sasniegt arī ātrāku pikseļu reakcijas laiku, padarot tos vēl pievilcīgākus uz veiktspēju orientētiem spēlētājiem. Negatīvā puse ir tas, ka IPS paneļiem parasti nav liela kontrasta, un tie bieži tiek pakļauti IPS mirdzumam, kas ir pretgaismas izplūdes veids, kas ir raksturīgs šai tehnoloģijai.

VA paneļi , no otras puses, ir daudz labāks kontrasts, un fona apgaismojuma asiņošanas problēmas nav tik izplatītas, lai gan joprojām pastāv iespēja, ka jūs varētu redzēt nelielu duļķainību. Šie paneļi parasti atbilst IPS, kad runa ir par krāsu atveidi, un, lai gan tie nav gluži vienā līmenī, spēlēšanai atšķirība, visticamāk, nebūs liela. Tomēr lielākā problēma ar VA paneļiem ir tā, ka tiem parasti ir lēnāks reakcijas laiks, tāpēc kustības izplūšana un melna smērēšanās ir izplatītas problēmas.

Ir arī vērts to pieminēt TN paneļi arī veido lielu tirgus daļu, lai gan tie nav tik populāri tagad, kad tehnoloģiskie sasniegumi ir noveduši pie IPS un VA paneļiem, kas tos aizēno. Proti, TN paneļi ir ārkārtīgi ātri, taču tiem mēdz būt arī izskalotas krāsas un ļoti slikti skata leņķi. Protams, tā kā citas tehnoloģijas ir kļuvušas priekšā un tagad piedāvā salīdzināmu veiktspēju bez būtiskiem vizuālā attēla trūkumiem, ir viegli saprast, kāpēc tās nav tik populāras 2022. gadā.

HDR

HDR

Vēl 2010. gados, kad HDR (High Dynamic Range) pirmo reizi tika ieviests televizoros un tika iepazīstināts ar iepriekšējās paaudzes spēļu konsolēm, daudzi domāja, ka tas būs nedaudz vairāk par pārejošu iedomu, līdzīgi kā 3D televizori. Tomēr laiks ir pierādījis pretējo, un HDR kļūst arvien populārāks un plašāk ieviests ne tikai televizoros, bet arī spēļu monitoros.

HDR funkcija ir saistīta ar palielinātu spilgtumu un dziļāku kontrastu, lai attēls izskatītos daudz reālistiskāks un reālistiskāks nekā tas, kas ir iespējams SDR (standarta dinamiskais diapazons). Lai gan mūsdienās daudziem monitoriem ir HDR iespējas, ne visi no tiem — vai drīzāk, tikai daži no tiem — var nodrošināt atbilstošu HDR pieredzi.

kas ir hdr monitoriem

Iepriekš redzamajā attēlā ir parādīti daži jaunāki VESA standarti, ko izmanto, lai klasificētu ar HDR saderīgus displejus, un skaitliskā vērtība aptuveni norāda spilgtuma veidu, kādu var sagaidīt monitoram HDR režīmā, piemēram, DisplayHDR 400 monitoram vajadzētu būt spējīgam sasniegt. maksimālais spilgtums ir aptuveni 400 niti.

Tomēr, kā minēts iepriekš, HDR ir ne tikai par spilgtumu, bet arī par kontrastu, un tieši šeit vietējā aptumšošana Vietējā aptumšošana ļauj izslēgt atsevišķas monitora fona apgaismojuma daļas, kas ļauj attēlot tumšākus melnos toņus un tādējādi panākt labāku kontrastu. Ņemot vērā, ka fona apgaismojuma izplūde vienmēr ir problēma, it īpaši ar IPS monitoriem, ir jābūt skaidram, kāpēc vietējā aptumšošana ir tik svarīga HDR funkcija.

Mūsdienās lielākajai daļai monitoru ir DisplayHDR 400 sertifikāts, kas ir izmantojams, taču nav ideāls. Daudzi uzskata, ka DisplayHDR 600 ir diezgan stabils, lai gan lielākā daļa piekrīt, ka DisplayHDR 1000 sertifikācija ir pareizais ceļš, ja vēlaties redzēt HDR, kā tas ir paredzēts. Diemžēl ne daudzi monitori atbilst šim sertifikātam, un tiem, kas atbilst, ir gandrīz garantēts, ka tiem būs pievienota četrciparu cenu zīme.

Tomēr, ja vēlaties piešķirt prioritāti spēlēm HDR režīmā vai plānojat skatīties daudz HDR satura, mēs teiktu, ka derētu izvēlēties kādu no šeit uzskaitītajiem DislpayHDR 600 sertificētajiem monitoriem, lai gan pat tie nevarētu pietuvoties tādam iedziļināšanās veidam, kādu jūs varētu iegūt ar pareizu HDR televizoru.

Secinājums — 2022. gada labākie FreeSync monitori

Labākie FreeSync spēļu monitori

Un tā kā tas viss vairs nav ceļā, ir pienācis laiks izvēlēties mūsu uzvarētājus! Kā vienmēr ar spēļu aparatūru un perifērijas ierīcēm, nav ideāla, visiem piemērota risinājuma, tāpēc esam izvēlējušies trīs monitorus.

Tiem, kuri, pirmkārt un galvenokārt, meklē pieejamu cenu, mēs uzskatām, ka ASUS TUF Gaming VG259QM ir ideāla izvēle. Protams, tas ir 1080p monitors, kas daudziem būs šķērslis, taču tas kompensē to ar savu izcilo veiktspēju. Īss reakcijas laiks, 240 Hz atsvaidzes intensitāte un ELMB Sync padara šo par ļoti pievilcīgu FreeSync monitoru, īpaši tiem, kuru veiktspēja ir augsta prioritāšu sarakstā.

No otras puses, ja jums ir nauda un vēlaties to labāko, tad LG 27GN950 vajadzētu atbilst rēķinam. Tas piedāvā diezgan iespaidīgu veiktspēju satriecošā 4K panelī, kas papildināts ar labāku par vidējo HDR, kas kalpo kā kaut kas līdzīgs tiem, kas vēlas monitorā iegūt izcilu veiktspējas un vizuālo attēlu kombināciju.

Visbeidzot, tiem, kuri meklē līdzsvarotu risinājumu un vēlas iegūt vislabāko vērtību par savu naudu, mēs uzskatām, ka Samsung Odyssey G7 būtu lieliska izvēle. Izliekts 240 Hz 1440p panelis nav par ko ņirgāties, it īpaši, ja tas ir VA panelis ar lieliskām krāsām, lielisku kontrastu un DisplayHDR 600.

Pats par sevi saprotams, ka šīs ir mūsu izvēles! Ja vien paturat prātā savas vēlmes un prasības un apsteidzat jebkādas cenu svārstības, jebkurš no šiem monitoriem var būt lieliska izvēle jūsu jaunajai (vai vecajai) spēļu versijai!

Jums varētu patikt arī šie