Kas ir Hitscan?

Vai esat dzirdējis terminu 'hitscan' šāvēja spēlēs, bet neesat pārliecināts, ko tas nozīmē? Lai iegūtu ātru un vienkāršu atbildi, skatiet šo rakstu!

AutorsSemjuels Stjuarts 2022. gada 10. janvāris Kas ir Hitscan

Ja esat spēlējis daudz šaušanas spēļu, iespējams, esat saskāries ar terminu hitscan, tāpēc jums varētu rasties jautājums, ko tas nozīmē. Šajā rakstā mēs sniegsim īsu pārskatu par to, kas ir hitscan un vairāk, tāpēc lasiet tālāk!

Satura rādītājsRādīt

Kas ir Hitscan un kā tas darbojas?

Hitscan Overwatch

Vienkārši sakot, hitscan ir metode, ko izmanto daudzas spēles, lai modelētu šāviņu ieročus, galvenokārt ieročus. Un kā tas darbojas? Patiesībā tas ir pavisam vienkārši:

  1. Spēle ņem vērā virzienu, kurā ir vērsts ierocis.
  2. Brīdī, kad tiek raidīts šāviens, tajā virzienā tiek izmesta taisne.
  3. Šāviens reģistrē pirmo objektu, ar kuru līnija saskaras.

Tagad daži ieroči, ko atradīsit spēlēs (piemēram, sliežu pistoles vai augsta kalibra snaipera šautenes), var trāpīt vairākiem objektiem vienā līnijā. Tātad, izšaujot vienu ieroci, trāpījums reģistrē ne tikai pirmo objektu, ar kuru līnija saskaras, bet arī vienu vai vairākus, ar kuriem tā saskaras pēc pirmā. Un tieši tāpat jums ir ieroči, kas var izšaut cauri dažādām virsmām vai sabojāt vairākus spēlētājus ar vienu šāvienu.

Un runājot par lodēm, kas iet cauri virsmām, ir arī jautājums par rikošetu. Šis efekts ir sastopams daudzās spēlēs, un tas, vai metiens rikošets vai nē, parasti ir atkarīgs no virsmas veida, uz kuru tas trāpa. Ja šāviens trāpa pret atstarojošu virsmu, jauna līnija tiek izmesta jaunā leņķī, ko nosaka leņķis, kādā sākotnēji trāpīja stars, tādējādi imitējot lodes rikošetu no virsmas.

Vai Hitscan ir labs veids, kā simulēt šaujamieročus?

Hitscan

Daudzās populārās spēlēs tiek izmantots hitscan, taču cik labi tas paveic faktisko šaujamieroču simulāciju, un vai tam ir nozīme?

Lieki piebilst, ka īstas lodes nepārvietojas kosmosā bezgalīgā ātrumā pa pilnīgi taisnu līniju, tāpēc hitscan nebūt nav reālistiska ballistikas simulācija. Tomēr lielākajā daļā spēļu tam nav īsti nozīmes, jo attālumi starp spēlētājiem parasti ir tik mazi, ka lodes pārvietošanās laikam un trajektorijai nav nozīmes.

Taču pat tādā gadījumā daudzas populāras FPS un TPS spēles no pēdējām divām desmitgadēm ir ieviesušas lielu reālismu, un izstrādātāji parasti ievieš dažus uzlabojumus, lai palīdzētu hitscan labāk atdarināt reālistisku ballistiku.

Overwatch Hitscan nozīme

Piemēram, jūs neapšaubāmi esat pamanījis, kā automātisko ieroču šaušana šaušanas spēlēs samazina to precizitāti atsitiena dēļ vai kā dažās spēlēs, kurās ir snaiperis no liela attāluma, jums jāmērķē virs mērķa, uz kuru vēlaties trāpīt. Šie ir daži no hitscan pielāgojumiem, lai padarītu pieredzi reālistiskāku un līdzsvarotāku.

Tomēr, pat ja šādi modificēti, ar noteiktiem ieročiem ir dažas līdzsvara problēmas, tāpēc daudzās spēlēs faktiski ir hibrīda sistēmas, kas dažiem ieročiem izmanto hitscan, bet citiem izmanto šāviņu ballistiku.

Izmantojot šāviņu ballistiku, spēle atveido šāviņu kā faktisku spēles objektu, nevis kā saskares punktu starp šķērsli un neredzamu līniju. Tas palīdz dažiem ieročiem, piemēram, snaipera šautenēm vai raķešu palaišanas ierīcēm, justies reālistiskākiem un līdzsvarotākiem.

Šāviņu ballistika

Noklikšķiniet uz Skenēt

Tagad, kad esam pieminējuši šāviņu ballistiku, kā šī sistēma atšķiras no hitscan un vai tā tiešām ir labāka alternatīva?

Kā mēs esam noskaidrojuši, ja spēle izmanto šāviņu ballistiku, šāviņš tiek atveidots kā faktisks spēles objekts, ko ietekmē fizikas dzinējs. Izmērs, svars, ātrums, vējš un daži citi faktori var ietekmēt šāviņa uzvedību pēc tā izšaušanas. Tādējādi spēlētājam ir jāņem vērā šie faktori, mērķējot, it īpaši, ja mērķis ir kustībā un/vai tālu.

Spēles, piemēram, Snaiperu elite un Makss Peins sērijas lielu akcentu liek uz šāviņu ballistiku. Tomēr, kā jau minēts iepriekš, tas faktiski ir atrodams arī daudzās citās spēlēs, taču parasti tas attiecas tikai uz noteiktiem ieročiem.

Hitscan vs Projectile Ballistics — kurš ir labāks?

Noklikšķiniet uz Skenēt

Uz papīra lādiņu ballistika noteikti šķiet pārāka par hitscan būtībā visos veidos, taču reālisms spēlēs nav galvenais, un hitscan faktiski ir galvenā praktiskā priekšrocība salīdzinājumā ar šāviņu ballistiku.

Proti, hitscan ir daudz vienkāršāks uz aparatūras. Lai gan tā nav tik liela problēma viena spēlētāja spēlēs, tā var radīt atšķirību vairāku spēlētāju režīmā, ļaujot serverim apstrādāt lielāku skaitu spēlētāju, vienlaikus samazinot traucējumu un avāriju risku, kad tiek izmantota liela slodze. slodze.

Turklāt, kā jau minējām, reālistiskā ballistika spēlētāja pieredzes ziņā īpaši neietekmē, ja runājam par ātrās šaušanas ieročiem salīdzinoši mazās arēnās. Tomēr tie radītu daudz nevajadzīgas darba slodzes centrālajam procesoram.

Bet, kā mēs jau esam noskaidrojuši, arī šāviņu ballistikai ir priekšrocības, tāpēc tik daudzās spēlēs tiek izmantotas hibrīda sistēmas. Tie padara ieročus ar lielu bojājumu, piemēram, snaipera šautenes un raķešu palaišanas iekārtu lietošanu grūtāku (un tādējādi mazāk negodīgu) lielos, atvērtos līmeņos. Protams, šiem ieročiem ir arī salīdzinoši lēns šaušanas ātrums, tāpēc to simulēšana reālistiskākā veidā nav tik prasīga aparatūrai, kā būtu simulēt vairākus desmitus ātrās šaušanas ložmetēju.

Secinājums

Tātad, jums ir atbilde uz galveno jautājumu un pārskats par hitscan un šāviņu ballistikas priekšrocībām un trūkumiem.

Mēs ceram, ka šis raksts ir bijis noderīgs, un, ja jūtat, ka esam pieļāvuši kļūdas vai kaut ko svarīgu esam palaiduši garām, rakstiet mums komentāros, un mēs parūpēsimies par kļūdu labošanu pēc iespējas ātrāk.

Jums varētu patikt arī šie